کوه‌چنار

روزهای سخت دانش آموزان و کلافه‌شدن شهروندان کوه‌چناری با افت سرعت و قطعی اینترنت

به گزارش چنارنیوز، بعد از اعلام سراسری ستاد مبارزه با بیماری کرونا و خانه نشینی شهروندان، دغدغه جدید مردم سرعت اینترنت شده است.

اینترنت و فضای مجازی که یکی از پرکاربردترین ابزارهای این روزهای اعضای خانواده است با افت کیفی گلایه شهروندان را به دنبال داشته است. در پی اعلام مستمر مشکلات، بررسی میدانی از تمامی مناطق شهرستان کوه‌چنار انجام شد و بدون استثنا ساکنان تمامی مناطق از افت سرعت اینترنت ابراز گله‌مندی کردند.

محمدی دهیار مظفرآباد می‌گوید: دانش‌آموزان این روستا با توجه به ویروس کرونا و آموزش مجازی و حضور در شبکه شاد نیاز به اینترنت دارند اما متاسفانه به دلیل ضعف آنتن‌دهی و اینترنت با اینکه در کنار جاده اصلی و نزدیک به مرکز شهر هستند از آموزش بی‌بهره هستند.

عسکری یکی از شهروندان کوه‌چناری از سرعت‌پایین اینترنت می‌گوید: شغل من با استفاده از اینترنت گره‌خورده است ولی بعضی ساعات روز آن‌قدر سرعت اینترنت پایین است که نه‌تنها قدرت باز کردن یک فایل صوتی و عکس هم ندارد بلکه برخی سایت‌ها نیز به سختی باز می‌شود.    

او ادامه می دهد: چندین بار برای شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین که برگزار می‌‌شد ثبت‌نام کردم اما سرعت اینترنت آن‌قدر پایین است که مدام صدا و تصویر مربی قطع و وصل می‌شود.  

این موارد تنها بخشی از گلایه‌های شهروندان کوه‌چناری از سرعت‌پایین اینترنت است.

با وجود پیگیری مسئولین شهرستان کوه‌چنار برای حل مشکل اینترنت در این شهرستان همچنان گلایه مردم از مشکل اینترنت ادامه دارد و این گلایه‌ها نه تنها مربوط به روستاها و اطراف شهرستان است که مردم مرکز شهرستان کوه‌چنار نیز با مشکل ضعیف بودن و برخی مواقع قطعی اینترنت دست و پنجه نرم می‌کنند و این معضل برای دانش آموزان و خانواده‌هایشان پررنگ‌تر بوده و آنها را بیش از دیگران نگران و کلافه می‌کند.

بیشتر بخوانید: تجهیز و ارتقا سایت های ارتباطی و تلفن همراه در شهرستان های کازرون و کوه‌چنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا