امام جمعهسیاسی

برای حل مشکلات باید همه مردم و مسئولین پای کار بیایند

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کوه‌چنار، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیم در خطبه های نمازجمعه ضمن تبریک بمناسبت سالروز ولادت اُسوه صبر و شکیبایی حضرت زینب کبری(س)، این روز را به تمامی پرستاران و همه کسانی که در عرصه سلامت با ایثار و از خود گذشتگی قدم برمیدارند تبریک گفتند و بیان داشتند: انقلاب ما یک انقلاب زینبی بود، از اول انقلاب یکی از برجسته‌ترین نقش ها را زنها ایفا کردند.

ایشان افزودند: هم در حادثه بزرگ انقلاب و هم در ۸ سال دفاع مقدس نقش مادران و همسران پررنگ بود، مادری که عزیز و جوان خود را که به آن محبت نموده و لحظه به لحظه قد کشیدنش را دیده است به میدان جنگ میفرستاد تا از کشورش دفاع کند.

امام جمعه کوه‌چنار تصریح نمودند: قدرت این ملت تنها به موشک، توپ، تانک و ادوات نظامی نیست، توان این ملت به ایمان و اعتقاداتشان است، دشمنان سالهای سال تحریم کردند و با شبکه های در هم تنیده شده تلاش کردند از طرق مختلف ملت را ضعیف کنند اما چیزی جز رشد و پیشرفت که سبب شده ایران را در جهان برتر نگه داشته عاید آنها نشده و اینها همه از مکتب زینبی است.

خطیب جمعه کوه‌چنار با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار چند سال گذشته با ائمه جمعه کشور در مورد مسئله فرهنگ بیان داشتند: نمی‌شود در هدایت فرهنگی جامعه مسئولین مسئولیتی احساس نکنند و بگویند به ما ارتباطی ندارد لذا همه باید خود را موظف بدانند و پای کار بیایند.

ایشان به فرمان تشکیل قرارگاه فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره و تاکید کردند: هفته گذشته در شهرستان ما به لطف پروردگار و همت شخصیت‌های دلسوز فرهنگی، این قرارگاه را به صورت اجمالی در دستور کار قرار دادیم، نشست خوبی بود اما می‌طلبد همه به میدان بیایند، در این قرارگاه ستادهایی مشخص و افرادی تعیین شدند اما این کافی نیست، باید همه کمک بدهند، این قرارگاه نه محدود به شخص خاص و نه به گروه ، حزب و جناح خاصی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهیم به تبیین ضرورت روحیه مطالبه گری در شهرستان اشاره کردند و گفتند: اگر یک نفر آمد و یک مطالبه ای کرد داد مسئول بالا نیاید، مطالبه کرده است، یا به حق است یا ناحق، از این دو حالت خارج نیست، اگر به حق است پاسخ دهید و مشکل را حل کنید، چرا بعضی به دنبال این هستند تا یک نفر یک نکته‌ای را بیان کرد فوراً موضع می‌گیرند، سپر به دست می گیرند، این چه روحیه ای است، مقام معظم رهبری فرموند بگذارید این مردم حرف بزنند.

امام جمعه کوه‌چنار با اشاره به شیوه مطالبه گری و انتقاد به رعایت انصاف اشاره کردند و گفتند: اول خوبی ها را بگویید بعدا بگویید اگر به نظر ما این کار هم بشود خوب است، سبک انتقاد و بیان مهم است.

ایشان در ادامه با اشاره به قرارگاه فرهنگی اظهار داشت : موضوع را باید از فرمایشی به عملی تبدیل کنیم، مسئول اداره جز کارگروه و ستاد است همه باید به میدان بیایند و به دیگران کمک کنند، این قرارگاه متعلق به کل شهرستان است، من خواهشی که از همه دارم اینست که زود نسبت به این موضوع قضاوت نکنیم، دست یاری بدهیم، بار نشویم بلکه بال شویم.

همچنین در بین الصلاتین بمناسبت روز دانشجو، فردین کریمی دانشجوی علوم‌ سیاسی دانشگاه تربیت مدرس تهران در سخنانی اظهار داشت انتخابات۱۴۰۰نشان داد بخشی از اعتماد سیاسی مردم به نظام خدشه دار شده است! در دولت فعلی انقلابی تشکیل شده و در انتصاب وزرا خوب عمل کرده،اما در بخش میانی هنوز مدیران دولت قبل حضور دارند و اگر دولت بدنبال توفیق در خدمتگذاری مردمی ست باید نسبت به تغییر مدیران ضعیف و ناکارآمد بخش میانی سریعا اقدام نماید. استاندار محترم فارس در انتصاب مدیران باید حافظ منافع مردم باشد و گوش و چشمش به دهان و زبان و افکار عمومی مردم باشد.

وی در ادامه بیان داشت: کسانیکه در شهرستان مناصبی بدست آورده اند و ادعای انقلابی گری شان میشود باید انقلابی بمعنای تحول خواه و حافظ منافع مردم باشند. زمزمه هایی از برخی مسئولین شنیده میشود از اینکه از سمت و مناصب خود بدنبال پله و سکوی پرتاب برای ارتقای پستهای مادی خود هستند، قطعا این رفتار خیانت به آرمانها و مردم شهرستان کوهچنار است.

وی در ادامه اظهار داشت: شهرستان کوهچنار در یک فرآیند سیاسی و بدون تامین زیرساختها ، شهرستان شد.نماینده بداند در ۲سال فعالیتش حق کوهچنار ادا نشده است، باید در دو سال پیش رو جبران کند.

بیشتر بخوانید:تراژدی غمناک تصادفات منجر به فوت جاده راهدار پایانی ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا