کروناکوه‌چنار

سهل‌انگاری‌هایی که ممکن است باعث تغییر رنگ در کوه‌چنار شود

به گزارش چنارنیوز، با گذشت حدود ۲۰ ماه از شیوع کرونا، همچنان پایبندی به رعایت اصول بهداشتی و تزریق واکسن دو ضرورت مهم برای حفظ سلامت عمومی در برابر این بحران است و در این زمینه جوانان و نوجوانان شهرستان کوه‌چنار نقش تاثیرگذاری دارند که می توانند پا به پای مدافعان سلامت در تامین سلامت جامعه نقش داشته باشند.

وضعیت قرمز شهرستان‌های همجوار شهرستان کوه‌چنار این هشدار برای رعایت بیشتر را می‌دهد که همچنان کروناویروس در جامعه وجود دارد و این بیماری خطرناک، بی رحمانه خانواده ها را داغدار می کند.

عزم جدی مردم، نهادها و دستگاه های اجرایی در کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹، بسیار تاثیرگذار است.

نقش مردم در سلامت جامعه، تنها راه برون رفت از این بحران و مهمترین اقدام برای کنترل کرونا مشارکت در واکسیناسیون عمومی و پایبندی جدی به شیوه نامه های بهداشتی است و لازم است تا با توجه به سرد شدن هوا، از سهل انگاری در این وضعیت بحرانی، به ویژه برگزاری مهمانی و دورهمی پرهیز شود.

۶۲.۵ درصد در کوه‌چنار واکسن دوز دوم زده‌اند

درصد پوشش دوز اول واکسیناسیون جمعیت بالاتراز ۱۲ سال در شهرستان کوه‌چنار حدود ۸۰.۷ درصد و درصد پوشش دوز دوم واکسیناسیون جمعیت بالاتر از ۱۲ سال حدود ۶۲.۵ درصد است.

تعداد نفرات دریافت واکسن نوبت سوم یا بوستر ۱۱۳نفر بوده است و همچنین کرونا تا کنون ۱۳۹ خانواده را در کوه‌چنار داغدار کرده است.

پایین بودن رعایت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کم بودن درصد واکسیناسیون در شهرستان نسبت به میانگین استان مهم‌ترین موضوع برای به صدا درآمدن زنگ خطر کرونا در شهرستان است که تغییر رنگ شهرستان را در پی‌خواهد داشت، بنابراین مراجعه مردم برای تزریق واکسن مورد تاکید است.

محدویت‌ها در انتظار واکسن‌نزده‌ها

محدودیت‌های جدیدی برای واکسن نزده‌ها اعمال می‌شود که بر اساس آن ورود به ادارات و دانشگاها فقط با کارت واکسیناسیون است، ارائه کارت واکسن توسط واحد های صنفی نیز الزامی است، همچنین کلیه خدمات مانند بانک ها، هتل ها، دریافت بلیط هواپیما، اتوبوس و قطار تنها با ارائه کارت واکسیناسیون امکان پذیر خواهد بود و محدودیت های گسترده ای در انتظار افرادی است که واکسن نزده اند.

بیشتر بخوانید: همگامی دادگستری شهرستان کوه چنار با حوزه درمان در ارایه خدمت به مردم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا