محیط زیست

۴ معتاد طبیعت ممسنی را به آتش کشیدند+جزئیات

چهار فرد معتاد برای استعمال مواد مخدر آتشی روشن و به جان طبیعت بکر شهرستان و ارتفاعات صعب العبور منطقه انداخته اند که با تلاش بیش از ۲۴ ساعته هنوز بطور کامل مهار نشده است.


به گزارش چنارنیوز، داوود ایوبی با اعلام این خبر به ایرنا گفت: از حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۲۵ مردادماه آتشی که این معتادان شناسایی شده به پا کرده بودند و به جان طبیعت بکر شهرستان ممسنی افتاده، هنوز مهار نشده است.

وی ادامه داد: از زمان اطلاع از این آتش سوزی، نیروهای امدادی و دوستداران طبیعت به منطقه اعزام و تا ساعت حوالی ساعت ۱۹ دوشنبه ۲۵ مردادماه جاری موفق به کنترل آتش شدند اما متاسفانه وزش باد شدید آتش را مجددا به جان طبیعت منطقه انداخت.

فرماندار شهرستان ممسنی اضافه کرد: آتش همچنان در منطقه کنارک و اطراف روستا دره مارو ادامه دارد.

او اظهار داشت: دیروز یک دستگاه بالگرد به منطقه اعزام شد اما چون منطقه صعب العبور بود کار چندانی از پیش نبرد.

ایوبی با بیان اینکه این شهرستان از نظر تجهیزات مهار آتش و دمنده مشکلی ندارد زیرا تمامی دهیاری‌های روستاهای حوزه جنگلی این شهرستان به دستگاه‌های مهار آتش و دمنده مجهزند و گروه های مردم نهاد نیز خودشان این تجهیزات را تامین کرده و منابع طبیعی ممسنی نیز تعدادی از این تجهیزات را در اختیار دارد،گفت: آتشی که در این منطقه هنوز مهار نشده به دلیل صعب العبور بودن محل است که امکان اعزام نیرو وجود ندارد و در صورت اعزام نیز خطر سقوط و تلفات انسانی وجود دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی و حامیان طبیعت و مردم به کمک آمده اند،افزود: مقرر شده بود امروز سه شنبه ۲۶ مرداد یک فروند هلی کوپتر ارتش که امکان هلی برن نیرو داشته باشد به منطقه اعزام شود که هنوز این اقدام صورت نگرفته که امیدواریم بالگردی با قابلیت هلی برد نیرو سریعا به ممسنی اعزام شود.

وی بر عدم اعزام نیروهای غیر ماهر به منطقه به دلیل خطرات احتمالی تاکید کرد و گفت: نیروهای مردمی طبیعت دوست شهرستان ممسنی زبده ترزین افراد در این خصوص هستند که در هنگام بروز آتش سوزی به شهرستانهای دیگر نیز اعزام می‌شوند.

فرماندار ممسنی اظهار امیدواری کرد که تا پایان وقت امروز آتش سوزی این منطقه مهار شود.

وی با بیان اینکه تعطیلات یکی از دلیل اصلی بروز آتش سوزی در این منطقه است،اظهار داشت: عامل این آتش سوزی نیز که چهار نفر از افراد محلی بوده و برای استعمال مواد مخدر به منطقه رفته و موجب این رخداد شدند نیز شناسایی و برای طی مراحل قضائی به مقامات انتظامی و دادگستری معرفی شدند.

ایوبی توضیح داد: براساس آخرین گزارش‌ها، آتش در راس قله مهار شده اما بوته های سوخته از بالا سقوط کرده و موجب بروز آتش سوزی در پایین دست می شوند که نیروهای امدادی و مردمی در حال کنترل وضعیت هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا