امام جمعه

وضعیت بانک‌ها با مبانی اسلام سنخیتی ندارد

امام جمعه کوه‌چنار با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی کشور، گفت: وضعیت بانک‌ها با مبانی اسلام سنخیتی ندارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کوه‌چنار، حجت‌الاسلام سید علی شهیم در خطبه های امروز نمازجمعه ضمن گرامی داشت دهه بصیرت و ایامی که متعلق به حضرت صدیقه طاهره(س) است، اظهار داشت: حقیقتا به فرموده رهبر معظم انقلاب ما هر سال رزق کشور را از فاطمیه می‌گیریم، هر کسی به مجلس روضه حضرت زهرا(س) آمده دست خالی برنگشته است.

امام جمعه کوه‌چنار با اشاره به بازی‌های مشترکی که در دنیا مخصوصا سفر مشاور امنیت ملی آمریکا به سرزمین‌های اشغالی و سناریوهای آن، اظهار داشت: اول توافقی که برای بازگشت و انطباق به توافق اصلی به برجام مطرح‌ شده است، سناریو دوم توافق موقت فریز در مقابل فریز است یعنی واشنگتن تحریم‌های خود را به طور ویژه فریز می‌کند، در مقابل هم ایران باید مجبور به پذیرش و روند بازنگری را انجام دهد و سناریو سوم عدم پایبندی به توافق جدید است.

وی با تاکید بر اینکه نقش اصلی و اول این توافقات را جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند، گفت: کار زیبایی که دیروز از طرف وزارت امور خارجه صورت گرفت این بود که مذاکرات به زبان فارسی صورت می گیرد.

امام جمعه کوه چنار روابط کشورها را در سه مفهوم کلامی مفاهمه، معامله و مقابله تقسیم بندی کرد و افزود: اکثر قریب به اتفاق کشورها روابط را بر اساس معامله انجام می دهند، اما روابط ما با کشور آمریکا از نوع مقابله است، البته برخی هم به ما این را می‌گویند که راه معامله و مفاهمه را طی کنیم، اما جمهوری اسلامی آن کشور دهه ۶۰ نیست الان بسیار قوی تر شده و هیچ کشوری توان مقابله با آن را ندارد.

حجت‌الاسلام شهیم چهار موضوع مهم را به منظور اصلاح نظام اقتصادی تشریح کرد و اظهار داشت: اول اصلاح نظام بانکی کشور است که وضعیت بانکها با مبانی اسلام سنخیتی ندارد، دوم اصلاح ساختار برنامه و بودجه، سوم اصلاح پرداخت ارز ترجیحی و چهارم اصلاح روش ارائه بنزین است که با اصلاح این موارد شاهد اثرات ملموس در رفاه محرومین و کمتر شدن فاصله طبقاتی در جامعه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: خطبه های نمازجمعه باید ایجاد بصیرت کند، یک وظیفه ای بر عهده بنده است و روشنگری می کنم، مردم نیز باید همراهی کنند.

بیشتر بخوانید:اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی مراکز غیر دولتی استان فارس انتخاب شدند / جوان نخبه کوه‌چناری بالاترین میزان آرا را به دست آورد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا