امام جمعه

شورای نگهبان تکیه گاه نظام و انقلاب است

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کوه‌چنار، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیم در خطبه های امروز نمازجمعه روز مباهله و همچنین روز تکریم خانواده را گرامی داشتند و بیان نمودند: روز خانواده روز گذشتن از دنیا و تربیت صحیح است، ایثار یعنی خودت نیاز داشته باشی اما از خودت بگذری و به دیگران بدهی، ما امروز وظیفه داریم هم خودمان و هم فرزندانمان را به سمت از خودگذشتگی هدایت کنیم، امروز در خانه ما باید سبک زندگی علوی و فاطمی ترویج پیدا کند.

امام جمعه کوه‌چنار با اشاره به دیپلماسی متوازن دولت سیزدهم با سفر آقای رئیس جمهور به سه کشور آفریقایی، تجارت دریا را از موضوعات مهم این سفر عنوان نمودند و تاکید کردند: ارتباط با کشورهای غربی و شمالی آفریقا میتواند زمینه رشد اقتصادی را در موضوعات مهمی اعم از دارویی، معدنی فراهم سازد، امیدواریم برکات این سفرها زمینه ای برای حل مشکلات مردم کشورمان فراهم شود.

ایشان مناقشه اخیر جمهوری اسلامی ایران، کویت و عربستان بر سر میدان آرش را مورد ارزیابی قرار دادند و تاکید نمودند: ایران اعلام کرده است که عملیات حفاری و اکتشاف در این میدان را آغاز کرده است، چون بخشی از آن در آب‌های سرزمینی ما قرار دارد، در مقابل وزیر نفت کویت نیز مخالفت خود را از این اقدام اعلام نموده است که امیدواریم با رایزنی و اقدامات وزارت خارجه این موضوع حل و فصل شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان، روز بازنشستگی را گرامی داشتند و خاطر نشان کردند: این جامعه حقیقتا پویا الگوی کشور هستند، باید از تجربیات این بزرگان استفاده بشود.

ایشان در ادامه سالروز گشایش مجلس خبرگان رهبری، روز بهزیستی و همچنین تامین اجتماعی را گرامی داشتند و با اشاره به سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان ، این نهاد را تکیه گاه نظام و انقلاب دانستند و با توجه به هجمه های دشمنان به این نهاد، تبیین خوب این ظرفیت عظیم را مورد تاکید و توجه و درخواست قرار دادند.

خطیب جمعه کوه‌چنار در ادامه از مجموعه هیئات مذهبی شهرستان درخواست نمودند برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان برنامه ریزی جدی را مورد توجه قرار دهند.

همچنین به مناسبت بزرگداشت ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان اعضای شبکه نظارت شهرستان کوهچنار در نماز عبادی سیاسی جمعه شرکت کردند و حجت اله حسنی سرپرست دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات شورای نگهبان شهرستان کوهچنار قبل از خطبه های نماز جمعه به همین مناسبت سخنرانی کرد.

حجت اله حسنی با استناد به فرازی از فرمایشات امام خمینی رحمت الله علیه و مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی وقانون اساسی در مورد شورای نگهبان اظهار داشت :امام خمینی رحمت الله علیه فرمودند: نباید ازکسی پذیرفت که ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادند به این ها.مردم به قانون اساسی رای دادند. مردمی که به قانون اساسی رای دادند منتطرند قانون اساسی اجرا شود. تضعیف وتوهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور واسلام است.رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای هم فرمودند: اصل ایجاد شورای نگهبان در قانون اساسی یک کار ضروری ولازم وکاملا متین وحکیمانه بود. این شورا در مجموعه ی قانونی کشور حساس ترین دستگاه قانونی است وبه لحاظ شخصیت اعضای آن جایگاه والا وبرگزیده ای دارد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان کوه چنار در ادامه تصریح کرد : دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات شورای نگهبان شهرستان کوهچنار با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد انتخابات یعنی چهار راهبرد اصلی مشارکت ، سلامت ،امنیت و رقابت مورد توجه و تاکید قرار داده و تمام ظرفیت های این دفتر برای برگزاری یک انتخابات پرشور با مشارکت بالا وسالم ،رقابتی و امن را با همکاری هیات اجرایی شهرستان و نهادهای امنیتی و نظامی و انتظامی و قضایی تا حصول نتیجه به فضل الهی به کار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا