فرمانداری

توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها با سرعت درحال اجراست

علی علیزاده فرماندار شهرستان کوه‌چنار با بیان اینکه وجود شهرک‌های صنعتی و کارخانجات در این شهرستان می‌تواند باعث برقراری رابطه و ایجاد انگیزه و بهره‌برداری افراد و اهالی آن مناطق برای توسعه موقعیت خود و منطقه شود اظهار داشت: صنایع می‌توانند به عنوان موتورهای مولد اقتصاد، در سامان‌دهی و جهت دهی نیروی کار فعال جامعه نقش کلیدی بازی کنند و زمینه ساز توسعه صنعتی در کوه‌چنار شوند.

وی ادامه داد: باتوجه به برخی مباحث در حوزه کشاورزی مانند تغییرات اقلیمی و خشکسالی و به صرفه نبودن زراعت و کشت و کار، ضروری است تا محورهای اقتصادی دیگری همچون صنعت مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوه‌چنار گفت: درحال‌حاضر با در نظر گرفتن رشد جمعیت و نیازهای رو به رشد شهرستان کوه‌چنار، ایجاد شهرک‌های صنعتی برای پاسخ به نیاز شهرستان احساس می‌شود.

علیزاده با اشاره به قرار گرفتن ناحیه صنعتی در امتداد محور غرب استان فارس به خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و ایجاد موقعیت مناسب سرمایه‌گذاری افزود: تلاش می‌کنیم استقرار صنایع در قالب شهرک‌ها و نواحی صنعتی با هدف دستیابی به توسعه را برنامه‌ریزی‌ کنیم.

وی تصریح کرد: پیگیری‌های مستمری در خصوص ناحیه صنعتی چنارشاهیجان شهرستان کوه‌چنار صورت گرفته و شبکه داخلی گاز، اصلاح و رفع نقص شبکه داخلی و بیرونی آب از چاه آب داخل شهرک انجام شده است. شوربختانه باتوجه به جانمایی بد چاه آب شهرک در گذشته و خشکسالی‌های متوالی و قرار داشتن در حریم چاه آب شرب آبفا و … دنبال مجوز انتقال و جابجایی چاه هستیم. مکاتبات لازم جهت دریافت مجوز قانونی از وزارتخانه انجام شده و احتمالا در روزهای آتی مجوز جابجایی صادر خواهد شد.

فرماندار کوه‌چنار با اشاره به اهمیت اجرای طرح توسعه در ناحیه صنعتی فعلی اظهار داشت: حدود ۱۱ هکتار زمین صنعتی به متقاضیان واگذار شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوه‌چنار گفت: در حال حاضر مکان جدیدی به مساحت ۵۰ هکتار برای ایجاد ناحیه صنعتی دوم این شهرستان نیز پیش بینی شده که در مرحله اخذ استعلام از دستگاه‌های اجرایی قرار دارد و امور توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها با سرعت در حال انجام است.

علیزاده بر فسخ قراردادهایی که در مدت قانونی ساخت و ساز نکرده‌اند تاکید کرد و افزود: در این زمینه به زودی ۵۸ درصد از کل قراردادهای بسته شده فسخ و اراضی به افراد جدید واگذار می‌شود.

فرماندار شهرستان کوه‌چنار با بیان این موضوع که مراحل اولیه ساخت پل جاده دسترسی به زودی انجام خواهد شد گفت: طرح برق رسانی به ناحیه صنعتی به صورت مشارکتی در حال انجام است. پنج واحد صنعتی فعال و چهار واحد نیز در حال تکمیل و راه‌اندازی هستند.

بیشتر بخوانید: کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در کوه چنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا