فضای مجازی

موج سواری شایعه پراکنان در فضای مجازی بر سر کلیپ نزاع در عروسی

به گزارش چنارنیوز، مدتی است که بستر فضای مجازی و استفاده از عدم سواد رسانه‌ای بهانه ای برای انتشار فیلم هایی دروغین بر علیه مردم منطقه کوه‌چنار شده، به تازگی فیلمی در فضای مجازی با محتوا نزاع در مراسم عروسی منتشر شده که آن را به تالارهای کوه‌چنار (چنارشاهیجان) نسبت دادند که با بررسی‌های انجام شده این کلیپ متعلق به کوه‌چنار نیست و ضمن تکذیب این مطلب به اطلاع می‌رسانیم که کسانی که تالارهای شهرستان کوه‌چنار را دیده‌اند می‌دانند چنین فضا و دکوری در هیچ یک از تالارهای این شهرستان وجود ندارد.

مضحک‌تر و نکته قابل تامل این ماجرا این است که در متن شایعه آمده داماد کادو و شاباش گرفته و شام نداده که همین ماجرا باعث دعوا شده، که اگر دقت کنین کذب بودن و شایعه پراکنی بیش نیست.

هدف از شایعه سازی گاهی تخریب یک فرهنگ و ضربه زدن به یک اعتقاد یا مجموعه ای از باورها است. نشر این نوع شایعات که معمولا سر منشا آن به دشمنان برمی گردد کاملا برنامه ریزی شده و دقیق است. 

یک کلاغ چهل کلاغ کردن و به تعبیر امروزی تر شایعه سازی، پدیده ای است که به آسانی شکل می گیرد اما تبعات آن به همان آسانی قابل جبران نخواهد بود. همیشه و در هر دورانی افرادی بوده اند که برای تفریح، سرگرمی و پر کردن اوقات خود دست به این اقدامات می زنند. اما در حالتی جدی تر، افرادی برای تخریب و کوچک نمایی و بزرگ نمایی افراد یا اتفاقات و رویدادهای مختلف دست به دروغ پردازی و شایعه سازی زده و گاهی برای این کار اهداف بزرگی را در سر دارند و طرحی از پیش آماده شده را دنبال می کنند.

از تمام شهروندان خواهشمندیم اخبار را از منابع موثق پیگیری کنند و به‌دنبال شایعات و حواشی ساخته شده پیرامون این ماجرا که در فضای مجازی پخش می‌شود و بعضا ایجاد ناامیدی، هراس و دلهره می‌کنند، نباشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا