فرهنگیمذهبی

از راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه تا برنامه‌های قرآنی

مدیر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)قائمیه در گفت‌وگو با چنارنیوز از آغاز دهمین دوره طرح معراج اندیشه خبرداد و اظهارداشت: مثل سال‌‌های گذشته این دوره نیز از اول تابستان در زمینه فرهنگی، ورزشی و هنری برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدخسروی به طرح رحله اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این طرح حفظ چهار جزءقرآن در کمتر از دوماه شامل سوره بقره و جزء ۳۰ است.

وی با تشریح این برنامه اظهارکرد: در طرح رحله برادران ۱۴ تا ۲۲ سال شرکت دارند که برای آنها خوابگاه شبانه‌روزی با سه وعده غذایی درنظرگرفته شده است.

مدیر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)قائمیه افزود: در این موسسه همه روزه ثبت‌نام کلاس‌های آموزشی روخانی، مفاهیم، تجوید و حفظ برای عموم مردم عزیز انجام می‌گیرد.

حجت‌الاسلام احمدخسروی چشم انداز موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)قائمیه در تابستان را داشتن ۵۰۰ نفر حافظ یک تا کل قران عنوان کرد و گفت: در شهریور امسال نیز جشن تجلیل از این عزیزان برگزار می‌شود و همچنین ممتازان این دورها نیز به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

این مقام مسوول مزیت بیت الاحزان قائمیه را توانایی آموزش افرادبین سنین ۴تا ۶۰ سال دانست و گفت: وی از دیگر برنامه‌های این موسسه قرآنی فرهنگی برگزاری اردوهای زیارتی تفریحی ورزشی برای قران آموزان است.

مدیر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)قائمیه از تاسیس صندوق قرض الحسنه خبر داد و افزود: این صندوق با حمایت صندوق صاحب الزمان دیکانک مخصوص قاریان و قران آموزان و حافظان قران است.

حجت‌الاسلام احمدخسروی میزان پیشرفت ساخت مرکز قرآنی بیت الاحزان قائمیه جنب فنی حرفه‌ای را ۷۰ درصد عنوان کرد و گفت: تمام هزینههای این موسسه توسط خیرین و بدون هیچ کمک دولتی تامین می‌شود و خیرین و کسانی که تمایل به رونق قران دارند می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا