بخش هادیگرکازرون

ادامه پیگیری مشکل اسکان دامداران مجاور خط انتقال گاز منطقه 5 شهر قائمیه

به گزارش چنارنیوز در ادامه پیگیری مشکل اسکان دامداران مجاور خط لوله انتقال گاز منطقه 5 شهر قائمیه جلسه ای با حضور بخشدار چنارشاهیجان، مسوول حریم خط انتقال گاز منطقه 5 کشور، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، شهردار، شورای شهر و دیگر مسوولان برگزار گردید.
اسکندرمعصومی بخشدار چنارشاهیجان با اشاره به بند 20 ماده 55 که تجمع و اسکان دامداران در مجاورت منازل مسکونی که بر بهداشت عمومی تاثیر دارد ممنوع است افزود: با عنایت به رویه دولت تدبیر و امید در خدمت رسانی به مردم عزیز خصوصا عشایر،روستائیان و دامداران زحمتکش،برآن شدیم تا نسبت به ساماندهی این عزیزان در مجرای قانونی عمل کنیم و مشکل اسکان این عزیزان را حل کنیم.
کاووس صالحی مسوول حریم خط انتقال گاز منطقه 5 کشور با بیان اینکه دامداران مجاور این خط انتقال گاز 56 اینچی که فشار آن هزاربرابر گاز خانگی است و احتمال بروز خطر زیادی وجود دارد گفت: حریم اختصاصی قانونی 250 متر از خط لوله انتقال گاز است که برای جلوگیری از هرگونه خطری باید توسط دامداران رعایت شود.
 
در ادامه با بحث و تبادل نظر مقرر گردید پیشنهاد انتقال مرتع  و واگزاری اراضی ملی  و خرید مستثنیات توسط نماینده دامداران دنبال گردد و تا ظرف بیست روز نتیجه به بخشداری گزارش داده شود که در پایان همه حاضران از محل فعلی اسکان دامداران بازدید میدانی کردند.
لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا