کازروننماینده شهرستان

جلسه نماینده مردم با وزیر نیرو پس از بازدید و بررسی مشکلات منطقه در هفته گذشته

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف کازرون و کوه‌چنار، دکتر فریدون عباسی نماینده این حوزه انتخابیه و رئیس کمیسیون انرژی مجلس پس از بازدید از پروژه سد نرگسی و روستاهای منطقه فامور، پیرمهلت و بناف، برای ارائه مطالبات و مشکلات منطقه در حوزه نیرو، با دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو و معاونین وزیر دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار با توجه بازدید و بررسی اخیر از سد نرگسی، ضمن تشریح آخرین وضعیت و نیازهای این پروژه برای وزیر نیرو و معاونین وی، بر تامین بودجه لازم جهت تکمیل سد نرگسی تاکید کرد.

در ادامه با دستور وزیر نیرو بنا شد که همکاری‌های لازم صورت گرفته و بودجه مورد نیاز پیمانکار پروژه در اختیار آنها قرار بگیرد که تا خردادماه سال آتی سد نرگسی به مرحله آبگیری رسیده و مراحل تکمیلی خود را به پایان برساند.

دکترعباسی پس از آن با اشاره به مسئله فاضلاب کازرون و ارائه تشریح کتبی پیرامون مشکلات نواحی جنوبی شهر بخصوص برخی از آپارتمانهایی که دچار بیرون زدگی آب هستند، کندی و تاخیر فعالیت تکمیل پروژه فاضلاب را یادآور شد و خواستار تکمیل سریعتر فاز اول این پروژه و قرار گیری پروژه در بودجه سال ۱۴۰۰ شد.

با دستور دکتر اردکانیان وزیر نیرو مقرر شد تا با هماهنگی با آبفای منطقه‌ای بدهی موجود با پیمانکار قبلی تسویه شده و با پیگیری‌های مورد نیاز، فاز اول فاضلاب کازرون تا آخر امسال به بهره برداری برسد و مسئله ورود این پروژه به بودجه سال آینده نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه مسئله انتقال آب از منطقه کازرون به بوشهر بود که ضمن تاکید بر رعایت رفاه و نیازهای مردم استان بوشهر، مقرر شد با اتخاذ برنامه زمانبندی کارشناسی شده، پیش‌بینی تامین آب بوشهر از منابع آبی دیگری از جمله آب شیرین‌کن صورت بگیرد و فعالیت های پیرامون این اقدام طی دو سال آینده با حفظ آرامش در منطقه و رعایت حال مردم فارس و بوشهر انجام شود.

در ادامه جلسه نماینده کازرون و کوه‌چنار با اشاره به وضعیت نامناسب برق در شهرستان کوه‌چنار، بر لزوم اصلاح سراسری سیستم های برق این منطقه تاکید کرد. که با توجه به نیاز به بودجه‌ای بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان برای این مسئله و مشکلات اقتصادی موجود، پیگیری این مسئله برای پیش‌بینی تامین بودجه در سال بعد در حال انجام است که در صورت امکان تا حد مناسبی این مهم رقم خواهد خورد.

دکتر عباسی همچنین ضمن بیان مشکلات حوزه برق در منطقه کازرون، به پیگیری رفع مشکلات مسئله برق ازجمله در منطقه ویژه اقتصادی، روشنایی معابر و پایداری ولتاژ اشاره کرد و درخواست‌های کتبی را به وزیر نیرو ارائه داد.

نماینده کازرون و کوه‌چنار همچنین با توجه به بازدیدهای اخیر از روستاهای شهرستان کازرون، مشکلات حوزه نیرو این روستاها همچون تنگ مناره و نرگسزار و همچنین روستاهای شهرستان کوه‌چنار همچون ملای انبار، دوسیران، کنده‌ای، پاپون و سایر روستاهای این منطقه را به طور جداگانه تشریح و به صورت کتبی تحویل داد که با قول مساعدت وزیر نیرو و معاونین وی جهت رفع مشکلات در حد امکانات موجود سال جاری همراه شد.

در ادامه رئیس کمیسیون انرژی مجلس به گفتگو با وزیر نیرو پیرامون مباحث کلان کشوری همچون راندمان نیروگاه‌ها، اتلاف شبکه برق، قیمت برق و همچنین موضوعات پیرامون مسئله آب همچون تامین منابع آب و تمرکز مدیریت آب در کشور، پرداخت که مقرر شد کارگروه مشترکی بین مقامات دولتی و نمایندگان مجلس در کمیسیون انرژی تشکیل شده و با دعوت از صاحب نظران کشور، برنامه‌ای راهبردی برای سالهای آینده تنظیم شود.

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا