اخبار ایراناخبار ویژهسیاسیگردشگری

عملیات آسفالت در بزرگراه دشت ارژن- تنگ ابوالحیات آغاز شد

به گزارش چنارنیوز، عملیات آسفالت بزرگراه دشت ارژن- تنگ ابوالحیات به عنوان یکی از مهم‌ترین گلوگاه‌های ترافیکی درکریدور غرب به شرق که موجب ارتباط استان‌های شمالی و جنوبی و جنوب غربی کشور می‌شود، آغاز شد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها خبر داد: عملیات آسفالت بزرگراه دشت ارژن-تنگ ابوالحیات به عنوان یکی از مهمترین گلوگاه‌های ترافیکی درکریدور غرب به شرق که موجب ارتباط استان‌های شمالی و جنوبی و جنوب غربی کشور می‌شود، آغاز شد.

محمدرضا کدخدا زاده با اعلام این خبر گفت: این بزرگراه بخشی از محور شیراز- دشت ارژن- قائمیه به طول 123 کیلومتر است که در محور شیراز- اهواز در مسیر کریدور غرب به شرق واقع شده است و مناطق جنوب غربی کشور را به نواحی شرقی متصل می‌کند و تا کنون 102 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این بزرگراه در دو قطعه به طول 21 کیلومتر در حال اجرا است و با پیشرفت فیزیکی حدود 75 درصد در قطعه یک و حدود 70 درصد در قطعه دو مراحل اجرایی را طی می‌کند.

کدخدازاده با اشاره به پنج دستگاه پل خاص به طول 313 متر در این بزرگراه افزود: این محور دارای دو دستگاه تونل به طول 625 متر است که عملیات اجرایی پل‌های خاص و لاینینگ تونل تا پایان سالجاری به اتمام می‌رسد.

وی در رابطه با زمان بهره برداری از پروژه اظهار داشت: در حال حاضر عملیات آسفالت در 3 کیلومتر ابتدایی پروژه در حال اجرا است و پیش‌بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار مناسب این پروژه  در نیمه دوم سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

کدخدازاده اعتبار مصوب سال 98 این بزرگراه  را 206 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تا پایان سال 97 حدود 900 میلیارد ریال برای ساخت این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن به 1500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است در حالی که اعتبار مصوب سال 98 این پروژه 206 میلیارد ریال تعیین شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا