کازرون

مجوز ایجاد آنژیوگرافی و جراحی قلب بیمارستان ولی عصر کازرون صادر شد

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کازرون،در جلسه ای که با پیگیری دکتر عباسی دوانی نماینده مردم کازرون و کوه چنار صورت گرفت، داریوش دهقان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون،برامکی رئیس بهداشت و درمان،و شرافت رئیس بیمارستان با لطفی رئیس علوم پزشکی استان فارس و معاونین ایشان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام گرفت که در خصوص مجوز ساختمان آنژیو گرافی و جراحی قلب به بحث و گفتگو نشستند و نهایتا مجوز این مهم مصوب و وارد مرحله اجرایی گردید.

داریوش دهقان بیان کرد: برای ساخت و‌ خرید ساختمان آنژیوگرافی و جراحی قلب نیاز به ده میلیارد تجهیزات می باشد که در حال حاضر نزدیک به چهار میلیارد تومان آن توسط دو‌خیر آماده گردیده است .

فرماندار کازرون گفت: در خصوص متخصصین گوش و حلق بینی،بیهوشی،کلیه و مجاری ادراری و عفونی به صورت تمام وقت در بیمارستان صحبت هایی انجام گرفت،که مورد موافقت رئیس دانشگاه علوم پزشکی واقع شد.

وی بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در سیستم سرمایش بیمارستان و تابلوهای برق وجود داشت گفتگوهایی انجام گرفت که تصمیماتی در این خصوص صورت پذیرفت.

داریوش دهقان ادامه داد:با توجه به کمبود تجهیزات در بیمارستان،نیاز های بیمارستان را درخواست دادیم که با موافقت رئیس دانشگاه، تعدادی از آنها به بیمارستان تخصیص پیدا کرد.

آنژیوگرافی یا همان آنژیو نوعی عکسبرداری رنگی و یک نوع  آزمون تشخیصی رگ های خونی است. متخصص قلب با تزریق یک ماده رنگی حاجب که بواسطه اشعه ایکس قابل رویت است و همچنین استفاده از یک لوله بلند، نازک و قابل انعطاف به نام کاتتر و مشاهده جریان خون از طریق فلوروسکوپی عمل بررسی جریان را انجام می دهد واز زوایای مختلف قلب عکسبرداری می کند.

به کمک آنژیوگرافی تعداد عروق کرونر مسدود شده، محل انسداد و میزان آن مشخص می‌شود همچنین اندازه گیری مستقیم فشارهای داخل قلب و بازدید از حفره های قلب و عروق بزرگ میسر می شود و بطور کلی یک راه کشف مشکلات شریان‌های کرونری قلب، استفاده از این روش است.

بعضی اقدامات درمانی در آنژیوگرافی امکان ‌پذیر می باشد مثل آنژیوپلاستی به معنی ترمیم یا باز کردن رگ که در این روش رگ مسدود توسط بادکنکی به نام بالون، متسع و چند ثانیه در این حالت نگه داشته می‌ شود تا رگ باز شود، گاهی نیز برای جلوگیری از انسداد مجدد وسیله فنر مانندی به نام استنت داخل رگ مسدود جایگذاری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا