امام جمعهسیاسی

تاکید امام جمعه کوه‌چنار بر نقش همدلی و اتحاد در توسعه منطقه و شهرستان

به گزارش چنارنیوز، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیم امام جمعه کوه‌چنار در خطبه نماز جمعه مجازی این هفته شهرستان با اشاره به انفجار افغانستان و شهید شدن ۸۵ نوجوان محصل اظهارداشت: هنوز هیچ گروه و حزبی مسئولیت این انفجار را عهده دار نشده است. دولت افغانستان‌، طالبان را مقصر می‌داند ولی این گروهک آن را تکذیب کرده و با محکومیت آن، انفجارها را به گردن گروهک داعش می‌اندازد.

وی با بیان اینکه آمریکا بعد از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهنش در منطقه جایگاهی ندارند گفت: استکبار جهانی برای دستیابی به اهداف خود نیازمند آشوب در منطقه است و با دامن زدن به خشونت گرایی از طریق گروهک‌های تروریستی سعی در تفرقه‌افکنی در جهان اسلام و پیاده کردن نقشه های شوم خود در این کشور و کل منطقه خاورمیانه دارد.

حجت الاسلام شهیم وحدت مسلمانان را نیاز راهبردی و استراتژیک جوامع اسلامی دانست و بر لزوم تبیین اهمیت و ضرورت وحدت تأکید کرد.

خطیب جمعه قائمیه با یادآوری تحریم تنباکو و لزروم وحدت و رهبری یک پارچه بر حفظ حافظه تاریخی و انتقال آن به نسل‌های بعدی تاکید کرد

حجت‌الاسلام شهیم به سالروز تخریب قبرستان بقیع، به مظلومیت شیعیان در طول تاریخ اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: تخریب ظالمانه قبرستان بقیع و قبور ائمه (ع) اوج مظلومیت شیعیان است.

امام جمعه کوه‌چنار با اشاره به همت جوانان و مردم سمغان در باز سازی جاده بین باغات که بر اثر سیلاب تخریب شده بود بر نقش همدلی و اتحاد در توسعه منطقه و شهرستان تاکید کرد.


لینک کوتاه:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا