اجتماعیاخبار ویژهبخش هاسیاسیفرهنگیکازرونگردشگریمحیط زیست

از رنگ زرد پیرسبز تا دغدغه احداث مدرسه در الیاس آباد

به گزارش چنارنیوز، اينجا روستای پیرسبز است، جايي كه آسمان، زمين، عشق، هوا، سادگي و حقيقت زندگي مال روستايي است.

زندگي در روستای پیرسبز رسم خوشايندي است، دولتمردان تدبیر امید در كوچه هاي خاكي و در هم گره خورده، خانه هايي از سنگ و کچ عبور کرده و در مسجد این روستا چهره به چهره با مردم روستا رو در رو نشستند، دستان پينه بسته پيرمرد روستايي که در این دیدار آمده بود حكايت پيوند كار و تلاش با زندگي روستايي در پیرسبز داشت.

زندگي روستايي در پیرسبز آرام و آهسته پيش مي رود زندگي روستا هنوز هم خالي از سر و صداست و فرسوده شدن از سختي ها و هياهوي زندگي شهرنشيني غايب هميشگي آن، و درخواست‌های ساده مردم پیرسبز از دولتمردان از قبیل معلم برای مدرسه ابتدایی و سرویس مدارس دخترانه، زمین والیبال و درخواست‌های مردمی از کمیته امداد و مشکل آب و برق و سیلاب از خواسته‌های این روستاییان بود.


در روستاست كه شادي ها و غم ها تقسيم مي شوند. آدم هاي روستا به هم نزديك ترند و آنجاست كه همسايه از حال همسايه خبر دارد. و انتظار دارند که دولتمردان هم از حالشان خبردار باشند و مشکلات آنها پیگیری شود.
در گذر از روستا رنگ زردی دل‌ رهگذران را می‌لرزاند که خبر از اثر خشکسالی بر چهره روستا و درخت‌های در حال خشک شدن دارد.
اسکندر معصومی بخشدار چنارشاهیجان در دیدار دولتمردان با مردم روستا که با حضور مسوولان شهرستان و مردم این روستا برگزار شد هدف از این جلسات را با توجه به آستانه هفته دولت را ارائه خدمات دولت و بررسی مشکلات مردم از نزدیک عنوان کرد.

 

وی با اشاره به کارهای انجام‌گرفته شده در حوزه ورزش با اشاره به استخر سرپوشیده قائمیه گفت: این استخر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان که خاک زمین استخر برای ازمایش فرستاده شده و بزودی شروع به کار می‌کنند.
معصومی در ادامه افزود: یک و میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای سالن ورزشی ملای انبار در نظر گرفته شده همچنین با پیگیری نماینده ۲۰ زمین چمن در شهرستان کازرون کلنگ زنی شد.


بخشدار چنارشاهیجان با اشاره به خدمات بخش حوزه بهداشت با اشاره به بیمارستان ۳۲ تخت خوابی قائمیه گفت؛ امیدواریم در هفته دولت این بیمارستان شروع به خدمات رسانی کند و همچنین مرکز جامع خدمات ملای انبار آماده شده و کارهایش انجام و به زودی افتتاح می‌شود.
وی در حوزه اب روستایی گفت: با توجه به بحران اب در شهرستان روستاهای ملای انبار و پیرسبز و سمغان از این مشکل نیز رنج می‌برند که مجوز حفر چاه گرفته شده و مشکل این سه روستا امیدواریم بزودی حل شود.
معصومی با اشاره به حوزه راه گفت؛ با تکمیل پروژه بزرگراه دشت ارژن قائمیه مشکلات جاده ای قائمیه حل می شود و تا سه راه راهدار قرار است شروع به کار شود تا مشکلات این حوزه نیز مرتفع شود.
بخشدار چنارشاهیجان از افتتاح پروژه گاز رسانی به روستای سمغان خبرداد و گفت: همه روستاهای بخش چنارشاهیجان گازرسانی شده و این بخش به عنوان بخش سبز در حوزه گازرسانی است.
در ادامه سرکشی دولتمردان در روستای الیاس آباد مردم و مسوولان رو در رو به بیان مشکلات پرداختند که مردم تاکید بسیار زیادی روی ساخت مدرسه الیاس آباد داشتند.
از دیگر خواستارهای مردمی اجرای پروژههای آبخیزداری و مهارسیلاب و مشکلات حوزه راه روستایی داشتند.

تهیه و تنظیم: ایمان احمدی
عکاس: حسین کیانیان

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا