اخبار ویژهچند رسانه ایسیاسیکازروننماینده شهرستان

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون با پیگیری‌های دکتر عباسی دوانی افتتاح شد

اولین پروژه نماینده کازرون و کوه‌چنار پیش از شروع مجلس به ثمر نشست!


به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف کازرون و کوه‌چنار، آیین افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون با حضور مدیرکل گمرکات و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس، نماینده کازرون و کوه‌چنار، امام جمعه و فرماندار ویژه کازرون و جمعی از مردم و مسوولین در محل گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون برگزار شد.

در این مراسم فریدون عباسی دوانی نماینده کازرون و کوه‌چنار با تاکید بر اینکه استقرار گمرک منطقه ویژه اقتصادی ابتدای مسیر است و با زیرساخت‌های لازم و مشارکت سرمایه گذاران شاهد توسعه اقتصادی و صنعتی خواهیم بود و همچنین با مشارکت مردمی می توانیم مشکلات متعددی را حل کنیم، به بیان بخشی از اقدامات صورت گرفته جهت ارتقا و رفع مشکلات کازرون و کوهچنار پرداخت: طی مذاکرات صورت گرفته، نظام مهندسی کشور آمادگی آموزش کشت گیاهان جدید و پرورش حیوانات در این منطقه را اعلام کرده است.

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون راه اندازی شد

عباسی دوانی اظهار داشت: بنا شده تا با همکاری شرکت‌ کسب و کار رضوی، الگوهای موفقی که در استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان برای اشتغال خرد انجام شده است، در کازرون و کو‌هچنار استفاده خواهد شد.

او با اشاره به اینکه در زمینه جذب سرمایه‌گذار در منطقه پیگیری‌هایی شده است گفت: با همکاری و همدلی مردم و مسوولین در شهرستان، استان و کشور بوده است که در زمینه افتتاح گمرک پیش رفتیم و موجب رفع مشکلات پیش رو در جهت راه اندازی این منطقه اقتصادی شد.

نماینده کازرون و کوه‌چنار با اشاره به مطالبات مردمی منطقه بیان داشت: با پیگیری ها و مذاکرات انجام شده در جهت راه اندازی بیمارستان امام علی (ع)، ان‌شاءالله به زودی اقداماتی در زمینه بهره برداری انجام خواهد شد. از سویی دیگر پادگان امام رضا(ع) را بنا داریم به محلی برای پادگان آموزشی نیروی انتظامی تبدیل شود.

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون راه اندازی شد

عباسی دوانی با اشاره به پیگیری های حوزه کشاورزی و آبی گفت: کشاورزی هسته ای را در ماه های آینده در کازرون و کوه‌چنار آغاز خواهیم کرد. همچنین توسعه باغداری و مدیریت و استفاده از منابع آبی نیز از دیگر برنامه هاست.

وی بیان داشت: امیدواریم با همدلی و همکاری همه افراد توانمند بتوانیم سد نرگسی را به مطالبه‌ای عمومی تبدیل کرده و در طرح جهش امسال برای تخصیص اعتبار قرار بگیرد که در صورت راه‌اندازی، سیرابی بخش بزرگی از منطقه و احیای دریاچه پریشان و همچنین رشد اقتصادی و اشتغال را در پی خواهیم داشت. همچنین با پیگیری هایی که شد اکنون چاه آب سرمشهد هم با همت مهندس رضایی رئیس آبفای منطقه وارد مدار شده است.

در ادامه داریوش دهقان فرماندار ویژه شهرستان کازرون با توجه به مناسبت‌های روز قدس، سالروز فتح خرمشهر و عید سعید فطر گفت: افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی در این ایام خجسته را به فال نیک گرفته و امیدواریم که نقش بسزایی را در پیشرفت اقتصادی و اشتغالزایی داشته باشد و نوید تاثیرگذاری کازرون در کشور را خواهد داد.

سپس فتوحی، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی کازرون از معدود مناطق ویژه اقتصادی در استان فارس است، اظهار داشت: مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی قواعد مستقلی دارند و اراضی گمرک امکان در اختیار گذاشتن به عنوان انبار برای صنعتگران و سرمایه‌گذاران را خواهد داشت.

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون راه اندازی شد

فتوحی با بیان اینکه کلیه زیرساختهای لازم اجرا و در نظر گرفته شده است، گفت: برای ورود صنعتگر و بازرگان دیگر هیچ مانعی وجود ندارد و می توان در این منطقه مستقر شده و به فعالیت خود ادامه دهند. این منطقه می‌تواند به عنوان یکی از چند منطقه ویژه موفق بر مدار تولید اشتغال و تجارت حرکت کند.

در ادامه رحیمی، مدیرکل گمرکات استان فارس با بیان اینکه اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و این اتحاد ماست که موجب پیروزی اقتصادی خواهد شد بیان داشت: گمرک منطقه ویژه اقتصادی ظرفیت های بالایی دارد که از آن جمله این است که تمام تجهیزات و مواد اولیه کارخانجات بدون عوارض و مالیات دولتی خواهند بود.

مدیرکل گمرکات استان فارس افزود: گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون در حالی افتتاح می‌شود که هنوز مجلس یازدهم شروع نشده است و این حضور چندباره مسوولین کمرگ استان طی مدت کوتاه در کازرون، نشان از پیگیری های دکتر عباسی دوانی نماینده کازرون و کوه‌چنار دارد.

او افزود: برای رونق گمرک منطقه ویژه اقتصادی لازم است که مسوولین و یا نماینده واردات و صادرات در منطقه حضور داشته باشند تا کار با سرعت بیشتری پی گرفته شود و با همکاری مسوولین اداره راه نیز زیرساخت جاده ای فراهم شود.

هم اکنون، با استقرارگمرک، این منطقه ویژه اقتصادی آماده راه اندازی و واگذاری زمین به متقاضیان خواهد شد.

منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار راه اندازی می شود که ۵۰ هکتاراز آن صنعتی است و این میزان نیز با اجرای طرح توسعه قابل افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا