اخبار ویژهسیاسیکروناکوه‌چنار

شیوع کرونا مانع بزرگی برای توسعه شهرستان جدید کوه‌چنار و استقرار ادارات شده است

به گزارش چنارنیوز، علی علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل در راه توسعه شهرستان کوه چنار نبود زیر ساخت‌های مناسب است، افزود: از زمان شروع به فعالیت به عنوان شهرستان و پس از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی متأسفانه با همه گیری ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌ها دچار لطمه و مشکلات اساسی شد.

علیزاده با بیان اینکه تاکنون ۱۲ نمایندگی ادارات و سازمانها در این شهرستان شروع به کار کردند ادامه داد: برخی از این نمایندگی‌های ادارات پیش از این وجود داشته و برخی برای نخستین بار شروع به فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به آغاز به کار فرماندهی انتظامی شهرستان از روز ۴ مرداد از تلاش برای فعالیت ادارت ثبت احوال، ورزش و جوانان و سایر ادارت خبر داد. علیزاده اظهار امیدواری کرد با تسریع در ابلاغ و تغییر چارت وزارتخانه‌ها برای تأسیس شعب ادارات در این شهرستان، شاهد فعالیت تمامی ادارات باشیم.

فرماندار کوه چنار با اشاره به اینکه این شهرستان در شاهراه اتصال چهار استان فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد، گفت: این مسیر حمل و نقل که تأثیر بسیاری در اقتصاد استان دارد متأسفانه از لحاظ امکانات در ورودی شهر همچنان دارای یک خیابان کم عرض و خط آفرین است.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه شهرستان تاکید کرد: اقداماتی در زمینه تأمین و تصویب طرح توسعه شهر صورت گرفته که امیدواریم به زودی عملی و اجرایی شود که اصلی ترین آن پیش بینی احداث کمربندی جهت رفت آمد و تردد آسان مردم است.

علیزاده در خصوص اصلی ترین ادارت مورد نیاز برای فعالیت در کوه چنار، گفت: اداره راهداری و اداره تعاون نیاز اصلی برای توسعه برنامه جامع شهرستان و خدمت رسانی بهتر به مردم و شهروندان است.

علیزاده با گلایه از مشکلات عمده این شهرستان که در طی سال‌ها بر مردم این منطقه فشار وارد کرده است، گفت: مردم این شهرستان در طی سال‌ها با مشکلات مختلفی روبرو بوده‌اند و همواره برای حل ساده‌ترین نیازهای شغلی و کاری خود ناچار به سفر به مرکز استان یا شهرستان‌های همجوار بودند.

فرماندار کوه چنار در پاسخ به روند تأمین نیازهای درمانی مردم در این شهرستان گفت: بیمارستان شهید رضا زاده به عنوان تنها بیمارستان این شهرستان با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و کمک‌های خیرین شهرستان مجهز به بخش دیالیز شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه کوه چنار همچنان نیازمند تأسیس درمانگاه تخصصی و حضور پزشکان و کادر درمانی متخصص است، گفت: تلاش بسیاری شده تا از حضور کادر درمانی متخصص در این شهرستان بهره ببریم اما متأسفانه به دلیل گرمای هوا و نبود زیر ساخت‌های مناسب، همچنان در تلاش برای حضور کادر درمانی مجرب هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات این شهرستان ریشه در سالیان دارد یادآور شد: بسیاری از امکانات مورد نیاز متأسفانه در سالهای پیش به این بخش داده نشده و مسلماً رسیدن به نتیجه مطلوب زمان بر خواهد بود.

فرماندار کوه چنار اظهار امیدواری کرد با همت مسئولین و حمایت مردم هرچه زودتر مشکلات و موانع موجود برطرف و شرایط برای خدمت رسانی به مردم شهرستان فراهم شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا