کروناکوه‌چنار

اعمال محدودیت‌های کرونایی در کوه‌چنار

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا که با حضور اعضا در فرمانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت کرونا در شهرستان و با توجه به شناسایی موارد جدیدی از کرونای انگلیسی خواستار رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی شد و اظهارداشت:

هروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از ترددهای غیر ضروری به کنترل بیماری کرونا کمک کنند.

نماینده عالی دولت در کوه‌چنار با اشاره به مصوبه جلسه ستاد کشوری، استانی و شهرستانی مدیریت کرونا گفت: محدودیت‌ها از امروز در شهرستان کوه‌چنار آغاز خواهد شد، بنابراین بازرسی و نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی واحد‌های صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، کارگاه‌های ساختمانی، طرح‌های عمرانی و ادارات تشدید می‌شود.

بر این اساس مقرر شد:

  1. بانک ها نسبت به ضد عفونی و گند زدایی عابر بانک ها و فضای محیط کار به صورت مستمر اقدام و از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری نمایند.
  2. شهرداران و دهیاران تابعه و با همکاری نیروهای بسیج نسبت به گند زدایی اماکن و معابر سطح شهر ها و روستاهای تابعه اقدام نمایند.
  3. شبکه بهداشت و درمان شهرستان با استفاده از توان و ظرفیت نیروهای بسیجی، نسبت به اجرای مستمر طرح شهید سلیمانی اقدام و گزارش مربوطه را به صورت هفتگی به فرمانداری ارسال نمایند.
  4. مدیران و کارکنان ادارات ، نهادها ، بانک ها ، بخش حمل و نقل و جایگاه های عرضه مواد سوختی و غیره، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی ، استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا ، از ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک و ناقض پروتکل های بهداشتی خودداری نمایند.
  5. شهرداران و دهیاران با همکاری بسج نسبت و نیروی انتظامی از برگزاری مراسم سنتی پایان سال در آرامستان ها و گلزار شهدا و مسدود نمودن ورودی مکان های ذکر شده اقدام نمایند.
  6. با توجه به مصوبات قبلی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا و خیز چهارم بیماری و متأسفانه ابتلای به ویروس نوع انگلیسی در شهرستان، به منظورپیشگیری از شیوع این بیماری و به لحاظ اهمیت سلامت مردم ، فعالیت تالارها ، رستوران ها ، فست فودی ها و کافه ها تا اطلاع ثانوی به صورت بیرون برو فعالیت زستورانی مجاز و برگزاری مراسم ختم و عروسی در تالارها ممنوع می باشد.
  7. بخشداری ها ، نیروی انتظامی ، شهرداری ها و منابع طبیعی و آبخیز داری از برپایی چادر در مراکز تفریحی و تفرجگاه ها جلوگیری نموده و با متخلفین برابر مقررات برخورد گردد.
  8. مراکز اقامتی- رفاهی تفریحی ، باغ شهری ها و مهمانسراها تا اطلاع ثانوی از پذیرش هرگونه مسافرو مهمان نوروزی در ایام تعطیلات خودداری نمایند.

لینک کوتاه:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا