کروناکوه‌چنار

اعمال محدودیت‌های کرونایی در کوه‌چنار

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا که با حضور اعضا در فرمانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت کرونا در شهرستان و با توجه به شناسایی موارد جدیدی از کرونای انگلیسی خواستار رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی شد و اظهارداشت:

هروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از ترددهای غیر ضروری به کنترل بیماری کرونا کمک کنند.

نماینده عالی دولت در کوه‌چنار با اشاره به مصوبه جلسه ستاد کشوری، استانی و شهرستانی مدیریت کرونا گفت: محدودیت‌ها از امروز در شهرستان کوه‌چنار آغاز خواهد شد، بنابراین بازرسی و نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی واحد‌های صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، کارگاه‌های ساختمانی، طرح‌های عمرانی و ادارات تشدید می‌شود.

بر این اساس مقرر شد:

  1. بانک ها نسبت به ضد عفونی و گند زدایی عابر بانک ها و فضای محیط کار به صورت مستمر اقدام و از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری نمایند.
  2. شهرداران و دهیاران تابعه و با همکاری نیروهای بسیج نسبت به گند زدایی اماکن و معابر سطح شهر ها و روستاهای تابعه اقدام نمایند.
  3. شبکه بهداشت و درمان شهرستان با استفاده از توان و ظرفیت نیروهای بسیجی، نسبت به اجرای مستمر طرح شهید سلیمانی اقدام و گزارش مربوطه را به صورت هفتگی به فرمانداری ارسال نمایند.
  4. مدیران و کارکنان ادارات ، نهادها ، بانک ها ، بخش حمل و نقل و جایگاه های عرضه مواد سوختی و غیره، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی ، استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا ، از ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک و ناقض پروتکل های بهداشتی خودداری نمایند.
  5. شهرداران و دهیاران با همکاری بسج نسبت و نیروی انتظامی از برگزاری مراسم سنتی پایان سال در آرامستان ها و گلزار شهدا و مسدود نمودن ورودی مکان های ذکر شده اقدام نمایند.
  6. با توجه به مصوبات قبلی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا و خیز چهارم بیماری و متأسفانه ابتلای به ویروس نوع انگلیسی در شهرستان، به منظورپیشگیری از شیوع این بیماری و به لحاظ اهمیت سلامت مردم ، فعالیت تالارها ، رستوران ها ، فست فودی ها و کافه ها تا اطلاع ثانوی به صورت بیرون برو فعالیت زستورانی مجاز و برگزاری مراسم ختم و عروسی در تالارها ممنوع می باشد.
  7. بخشداری ها ، نیروی انتظامی ، شهرداری ها و منابع طبیعی و آبخیز داری از برپایی چادر در مراکز تفریحی و تفرجگاه ها جلوگیری نموده و با متخلفین برابر مقررات برخورد گردد.
  8. مراکز اقامتی- رفاهی تفریحی ، باغ شهری ها و مهمانسراها تا اطلاع ثانوی از پذیرش هرگونه مسافرو مهمان نوروزی در ایام تعطیلات خودداری نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا