بخش هاتاریخکازرونگردشگری

ثبت جهانی مجموعه بی‌شاپور در گام‌های نهایی

فرماندار شهرستان کازرون از تلاش برای ثبت جهانی مجموعه آثار باستانی بی‌شاپور خبر داد.

سید کمال علوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کازرون با اشاره به اینکه ثبت جهانی مجموعه بی‌شاپور با تلاش مسئولان ملی و استانی در حال انجام شدن است اظهار داشت: با ثبت جهانی این مجموعه تاریخی شاهد حضور گردشگران از اقصی نقاط دنیا در این شهرستان خواهیم بود که فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در صنعت هتل‌داری، بوم‌گردی و غیره فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: دو روستای دوسیران و دوان نیز به‌عنوان دو روستای مهم هدف گردشگری در شهرستان کازرون انتخاب شدند.

فرماندار شهرستان کازرون آثار و ابنیه‌ی تاریخی ازجمله کاروانسراهای بخش کنار تخته و کمارج و بخش مرکزی، نقش برجسته‌ها و چهارطاقی‌ها و مجموعه تاریخی سرمشهد و وجود تالاب پریشان در صورت احیاء، تنوع آب و هوایی با باغات انجیر و نخل و…و وجود نرگس‌زارها در فصل زمستان را از دیگر جاذبه‌های گردشگری و چشم انداز زیبای این شهرستان برشمرد.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود با دعوت از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف بویژه کشاورزی و گردشگری اظهار داشت: هر هفته یا دو هفته یک‌بار جلسه کارگروه رفع موانع تولید برگزار می‌شود و با تمام توان سعی می‌کنیم در کمترین زمان ممکن موانع تولید از پیش پای سرمایه‌گذاران برداشته شود تا ان‌شاءالله شعار سال محقق و بحث اشتغال جوانان حل شود.

وی افزود: زیرساخت‌هایی نیز در شهرستان کازرون ازجمله راه‌اندازی سیلوی ۵۰ هزار تنی، بیمارستان‌های متعدد و دانشگاه‌ها با جمعیت بالای دانشجویی ایجاد شده است.

فرماندار در پایان خطاب به مردم شهرستان کازرون گفت: من به وجود مردم شهرستان کازرون به دلیل مهمان‌نوازی‌شان، خونگرم بودنشان و تعصبی که نسبت به شهرستان خودشان دارند افتخار می‌کنم و از تمام کازرونی‌هایی که در اقصی نقاط کشور هستند و الحمدالله از ظرفیت بسیار بالایی هم برخوردار هستند دعوت می‌کنم برای سرافرازی کازرون زیبا برگردند و سرمایه‌های خود را در این شهرستان بکار گیرند تا شاهد شهرستانی زیبا و تاریخی و پرافتخار همانند گذشته تاریخی کازرون باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا