اخبار ویژهبخش هاکازرونکوهمره نودانمحیط زیست

آتش بر دامان طبیعت کوهمره نودان کازرون/تقاضای نیروی کمکی

آتش بر دامان طبیعت کوهمره نودان کازرون/تقاضای نیروی کمکی

  • سرپرست اداره کل محیط زیست استان فارس با بیان اینکه نیروهای مردمی و امدادی مشغول خاموش کردن آتش سوزی پوشش گیاهی و جنگلی منطقه کوهمره نودان شهرستان کازرون هستند، گفت: از نیروهای نظامی و ارتش درخواست کمک شده است و این نیروها در حال عزیمت به منطقه هستند اما همچنان نیاز به به نیروی بیشتری است.

  • نبی الله مرادی افزود: آتش سوزی منطق های نسبتا وسیع از کوهمره نودان در بخش مرکزی شهرستان کازرون را فرا گرفته و همه امکانات برای اطفای آتش دراین منطقه به کار گرفته شده است.

 

  • وی با بیان اینکه این آتش سوزی از ساعت هفت صبح روز سه شنبه ۲۰ تیرماه جاری آغاز شده است گفت: در صورتیکه نیروهای نظامی و ارتش به منطقه برسند امید است آتش در ساعت های آینده مهار شود، بافت جنگلی این منطقه و وجود درختچه ها، بوته ها، گرمای هوا و همچنین وزش باد بر سرعت گسترده شدن آتش بر دامان طبیعت این منطقه افزوده است.

  • سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس درادامه از نیروهای مردمی خواست تا با هماهنگی تیم عملیاتی مستقر در منطقه برای اطفای اتش اعزام شوند و گفت : نزدیکی محل حادثه به جاده و راه ارتباطی نیاز به بالگرد را رفع کرده است ، اکنون برای خاموش کردن آتش دراین منطقه بیشتر نیاز به نیروی انسانی مجهز و با تجربه است.

 

  • مرادی با بیان اینکه همه نیروهای امدادی و نیروهایی از مراکز دولتی و منابع طبیعی و محیط زیست در منطقه حضور دارند گفت : از شهرستان های اطراف نیز درخواست کمک شده است و امید است در ساعت های آتی آتش دراین منطقه مهار شود .

 

  • این آتش سوزی در بخش وسیعی از جنگل‌های بلوط حوالی روستای آب کره در بخش کوهمره نودان به سمت تنگ ابو الحیات رخ داده است

 

  • محمود جعفری رئیس اداره محیط زیست شهرستان کازرون نیز با ضروری خواندن اعزام نیروهای کمکی برای خاموش کردن این آتش سوزی در کازرون گفت: آتش گستره بزرگی از پوشش گیاهی منطقه که شامل درختان بلوط و… است را در بر گرفته است.

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا