اجتماعیچند رسانه ایفضای مجازیگالری

امید آفرین باشید و در کنار نقد منصفانه، موج امید را در جامعه منتشر کنید

به گزارش چنارنیوز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسین انصاری در آئین بزرگداشت مقام شهید صارمی و روز خبرنگار در شهرستان کوه‌چنار، اظهار داشت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین رسالت خبرنگاران ایجاد روحیه امید در جامعه است.

امام جمعه قائميه با تأکید بر پرورش روحیه امید نسبت به آینده توسط خبرنگاران، عنوان کرد: رسالت مهم خبرنگاران رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری، مکتوب و الکترونیک نقد منصفانه و دفاع واقع‌بینانه از دستاوردهای انقلاب است.

وی گفت: امید آفرین باشید و در کنار نقد منصفانه، موج امید را در جامعه منتشر کنید.

حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه آزادی و عدم وابستگی از ویژگی‌های خبرنگاران باید باشد، خاطرنشان کرد: خبرنگار باید آزاد و بدون وابستگی به جناح‌ها باشد تا هرآنچه از حقایق رخ داده را بدون جانبداری منعکس کند.


بیشتر بخوانید:
‌‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌دیدار صمیمی دادستان کوهچنار با خبرنگاران
‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌با سعه صدر، از نقد سازنده و منصفانه خبرنگاران استقبال می کنیم

امام جمعه قائميه شجاعت را از ديگر ويژگي هاي مهم يك خبرنگار موفق برشمرد و گفت: خبرنگار بايد شجاع و نترس باشد و مسايل كلان و مهمي كه وجود دارد و از گروه هاي سياسي و اقتصادي و … پشت قضيه كه ممكن است براي فرد دردسر آفرين باشند، هراسي به دل راه ندهد و اطلاع رسانی کند.

وی افزود: از اين رو بايد يك خبرنگار متعهد، امانتداري را به عنوان يك اصل اساسي در حرفه خود مورد توجه قرار دهد و در اطلاع رساني بي هيچ دخل و تصرف و كم و كاستي نسبت به انعكاس واقعيت بپردازد و سليقه شخصي يا گروهي را در اطلاع رساني مدنظر قرار ندهد.

خطیب جمعه قائیمه نقد معقول و سازنده را باعث پیشرفت کار دانست و افزود: منتقد معقول و انتقاد سازنده و دور از چالش در سایه همدلی و رفاقت باید باشد

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ایام ماه محرم و صفر گفت: با پیام ها و محتواسازی‌های مناسب در فضای مجازی و با استفاده از سخنان بزرگان، می‌توان نذورات مردمی را به سمت تامین اقلام بهداشتی ببریم تا هم کمک به کادر بهداشت و سلامت و هم حفظ جان انسان ها باشد.

خبرنگاران نیز به بیان نطرات و دیدگاه‌های خود در فضای صمیمی با امام جمعه‌ پرداختند و در پایان به رسم یادبود با لوح سپاسی از زحمات آنها قدردانی شد.

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا